reklama

NIETRZEŹWY KIERUJĄCY UDERZYŁ W ZAPARKOWANY POJAZD I ODJECHAŁ

W sobotę parę minut przed 22:00 oficer dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał informacje, z której wynikało, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący uderzył w zaparkowany pojazd, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Dzięki szczegółowym informacją zawartym w zgłoszeniu policjanci wydziału ruchu drogowego szybko namierzyli miejsce, gdzie została zaparkowana dacia. Następnym krokiem była kontrola stanu trzeźwości kierującego, który najprawdopodobniej udał się do miejsca zamieszkania. Mundurowi zastali 51-latka śpiącego już w swoim mieszkaniu. Badanie wykazało u niego 3 promile alkoholu.

Dzięki zdecydowanej reakcji świadka oraz szybkiej interwencji Policji nie doszło do kolejnej tragedii na drodze, a zatrzymany wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny, a zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy.

Fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.