reklama

OTWARCIE RONDA TURBINOWEGO

To wiadomość, na którą czekali jastrzębscy kierowcy. Już za kilka dni nastąpi odblokowanie ruchu na nowym rondzie na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i ulicy Granicznej.

„Roboty postępują zgodnie z planem, dlatego już teraz możemy otworzyć rondo. Będzie przejezdne 15 listopada. Upłynnienie ruchu w mieście jest tu priorytetem”

– mówi Roman Foksowicz, zastępca prezydenta.

Przypomnijmy, że rondo ma średnicę aż 28 metrów, co czyni je jednym z największych w mieście. Będzie to równocześnie pierwsze w Jastrzębiu-Zdroju rondo turbinowe. Oznacza to taką konstrukcję, która automatycznie naprowadza kierowcę na odpowiedni zjazd z ronda – nie można po nim jeździć na około, lecz wymusza ono zjazd, zapewniając płynniejszy ruch pojazdów.

Pozostała część inwestycji, czyli budowa wiaduktu, ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku. Cały koszt to niemal 18 milionów 370 tysięcy złotych, jednak tylko połowa tej kwoty wydana zostanie z budżetu miasta. Druga część zostanie pokryta przez Fundusz Dróg Samorządowych.

Autobusy komunikacji miejskiej wrócą na dotychczasowe trasy w poniedziałek 15 listopada. Trzy najważniejsze zmiany to przywrócenie rozkładu jazdy sprzed zamknięcia drogi, zniesienie tymczasowej linii G10 kursującej z Dworca Arki Bożka do ronda przy I Liceum Ogólnokształcącym, a także „powrót” przeniesionego przystanku pod Urząd Miasta.

fot. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.