reklama

POŻAR W WARSZOWICACH – W AKCJI JASTRZĘBSCY STRAŻACY

Ogromne straty po pożarze, który wybuchł w czwartek wieczorem w gospodarstwie przy ul. Cieszyńskiej w Warszowicach. Ogień pochłonął budynek gospodarczy oraz dach budynku mieszkalnego. Dach nad głową straciły dwie rodziny.

Zgłoszenie do pszczyńskich strażaków wpłynęło około godziny 20. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano siły i środki OSP z terenu gminy Pawłowice oraz PSP z Żor i Pszczyny. Na miejscu strażacy zastali całkowicie objęte ogniem budynki gospodarcze oraz dach budynku mieszkalnego. Poza nimi znajdowali się mieszkańcy, którzy szczęśliwie nie odnieśli żadnych obrażeń. W budynkach gospodarczych znajdował się sprzęt rolniczy, stąd ciężko jeszcze oszacować rozmiar strat. Poza spalonymi elementami w trakcie akcji zostały zniszczone i zalane poddasze oraz parter budynku. Część mienia udało się zabezpieczyć jeszcze w trakcie trwania działań dostarczonymi na miejsce plandekami.

W akcji brali udział również jastrzębscy strażacy. Z jednostki w Jastrzębiu został zadysponowany ciężki wóz gaśniczy celem zabezpieczenia wodnego działań.

Działania gaśnicze zakończono około godziny 2:30 w piątek, od godzin rannych rozebrany dach był zabezpieczany przez strażaków, swoje czynności prowadziła również policja i Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego celem stwierdzenia, czy budynek po remoncie będzie się nadawał do dalszego użytkowania.

Na portalu zrzutka.pl krewni poszkodowanej rodziny uruchomili zbiórkę. Można dorzucić swoją cegiełkę pod linkiem: https://zrzutka.pl/nfzsuz

Niezależnie pomoc socjalną oraz zbiórkę publiczną zapewniła gmina Pawłowice.

 

fot. własne

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.