reklama

RAJD ŚLĄSKA W JASTRZĘBIU!

W dniach 10-11 września odbędzie się Samochodowy Rajd Śląska.

Bazą Rajdu Śląska, będącego 5. rundą ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, będzie Stadion Śląski w Chorzowie. Odcinek specjalny w Bziu i Ruptawie zawodnicy przejadą dwukrotnie – w sobotę, 11 września. Kibice będą mieli okazję zobaczyć ponad setkę załóg, nie tylko w najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych rajdówkach, ale również w samochodach historycznych.

Drugi przejazd jastrzębskiego odcinka zostanie rozegrany jako Power Stage. W mistrzostwach Polski to dodatkowo punktowana próba, więc z pewnością żaden z kierowców nie odpuści i czeka nas wspaniałe motoryzacyjne widowisko.

Tegoroczna edycja Rajdu Śląska jest elementem obchodów 100-lecia Powstań Śląskich. W 1921 roku wybuchło III Powstanie Śląskie, które było jedną z pięciu polskich insurekcji zakończonych sukcesem. By przyczynić się do upamiętnienia tych wydarzeń, odcinek specjalny Rajdu Śląska na Stadionie Śląskim nosi nazwę Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich.

GODZINY ZAMKNIĘCIA DRÓG W JASTRZĘBIU-ZDROJU W DNIU 11 WRZEŚNIA 2021r:

  • 9;25 – zamknięcie drogi związane z odbiorem trasy na pierwszy przejazd
  • 10:55 – start pierwszej załogi
  • 13:25 – koniec pierwszego przejazdu i umożliwienie ruchu lokalnego

Przerwa w celu rozładowania ruchu lokalnego

  • 15:15 – zamknięcie dróg związane z odbiorem trasy na drugi przejazd
  • 16:45 – start pierwszej załogi
  • 18:20 – otwarcie dróg po zakończonych zawodach

ZAMKNIĘTE ULICE W DNIU 11 WRZEŚNIA :

Matejki, Ruptawiec, Libowiec, Grzybowa, Żyzna, Kłosowa, Niepodległości, Spółdzielcza, Skotnia, Żytnia, Kolonia Jana, Podleśna, Rolnicza i Ułańska oraz Jastrzębska w Pielgrzymowicach.

W celu kontaktu mieszkańców z organizatorem i zgłaszania zaplanowanych wyjazdów została uruchomiona infolinia pod numerem 697 080 764. Zgłoszeń należy dokonywać najpóźniej na 3 dni przed rajdem. W dniu rajdu informacji będą udzielały służby porządkowe rozlokowane na całej trasie rajdu.

W miarę napływania informacji ze strony organizatora artykuł będzie aktualizowany

fot. Materiały Organizatora

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.