reklama

[FILM] – Ratujemy MOTOCYKLISTĘ – Kiedy i jak ZDEJMUJEMY kask ?!

W związku z rozpoczęciem sezonu motocyklowego chcielibyśmy wraz z Bartkiem Sępiakiem przypomnieć materiał edukacyjny w temacie ratowania motocyklistów podczas wypadku. Poniżej kilka słów od Bartka:

Jako RATOWNIK MEDYCZNY i STRAŻAK na co dzień działam podczas wypadków. OSOBY POSTRONNE są najszybciej na miejscu zdarzenia, dlatego postanowiłem rozwinąć temat abyście potrafili skutecznie i bezpiecznie pomóc poszkodowanemu.

ZDEJMOWANIE KASKU to bardzo ważny element działań z poszkodowanym urazowym. Czy go zdejmować? kiedy? Jak to zrobić bezpiecznie? Staram się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące pierwszej pomocy motocykliście. Ratownictwo Medyczne, Straż Pożarna, Policja i inne służby aktualizują wiedzę i doskonalą umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy i medycznych czynności ratunkowych, warto wiedzieć co robić, zanim służby dotrą na miejsce zdarzenia.

Wiadomości mogą się przydać prywatnie lub podczas dyżuru lub służby. Żaden film nie zastąpi szkolenia z profesjonalistą. Wiadomości teoretyczne należy potwierdzić w praktyce, dlatego zapraszam do współpracy ! Życzę bezpiecznego sezonu motocyklowego 😉 LEWA W GÓRĘ !

Copyright © 2020

Korzystanie z materiałów Ratujemy.sepiak wymaga wcześniejszej zgody autora Bartłomiej Sępiak oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

autor tekstu: Bartłomiej Sępiak – RATUJEMY.sepiak
autor video: Bartłomiej Sępiak – RATUJEMY.sepiak

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.