reklama

CZTERY POJAZDY USZKODZONE W ZDARZENIU DROGOWYM NA AL. PIŁSUDSKIEGO

W piątek około godziny 14:00 na al. Piłsudskiego zderzyły się cztery pojazdy.

Za skrzyżowaniem z ul. Warszawską, na lewym pasie w kierunku ul. Cieszyńskiej doszło do kolizji z udziałem BMW, Kii, Fiata oraz Toyoty. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, a jeden pas ruchu zablokowany był blisko godzinę. Po przebadaniu uczestników przez Zespół Ratownictwa Medycznego nie było konieczności prowadzenia czynności pod kątem wypadku, samochody zostały zepchnięte na pobliski przystanek autobusowy.

Sprawcą zdarzenia okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu Wodzisławskiego kierujący Toyotą, który nie zachował należytej ostrożności i najechał na poprzedzający go pojazd marki Fiat należący do jednego z lokali gastronomicznych w Jastrzębiu-Zdroju. W efekcie uderzenia Fiat prowadzony przez 54-latka uderzył w Kię Ceed, którą kierował 31-letni mieszkaniec naszego miasta. Siła uderzenia była na tyle duża, że Kia uderzyła jeszcze w pojazd marki BMW, którym kierowała 34-letnia jastrzębianka.

Kierujący Toyotą mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a jego pojazd jak i Kia oraz Fiat z uwagi na uszkodzenia zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym zostały odholowane przez Pomoc Drogową. Utrudnienia w miejscu zdarzenia drogowego trwały około 2 godziny.

Podczas obsługi tego zdarzenia, na prawym pasie na wysokości przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną (na wysokości Supersamu) doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tutaj zderzyły się dwa pojazdy. Uczestnicy zjechali z drogi i dogadali się bez wzywania Policji.

fot. własne

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.