reklama

DWA WYPADKI Z UDZIAŁEM AUTOBUSU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Wczoraj policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Połomskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Zderzył się tam samochód osobowy z autobusem komunikacji miejskiej. W wyniku tego zdarzenia, ranne 79-letnie małżeństwo, zostało zabrane z obrażeniami ciała do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. To już kolejny poważny wypadek, którego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Około godziny 8.50 na ulicy Połomskiej w Jastrzębiu-Zdroju doszło do kolejnego poważnego wypadku. Na miejscu ustalono, że 72-letnia, kierująca samochodem toyota, wyjeżdżając z drogi dojazdowej do jednego ze sklepów, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z autobusem komunikacji miejskiej. 36-latka, która kierowała autobusem, nie mogąc uniknąć zderzenia, gwałtownie zahamowała, w związku z tym kilku pasażerów upadło na podłogę, jeden z mężczyzn stracił przytomność. Małżeństwo w wieku 79-lat z poważnymi obrażeniami głowy oraz obojczyka trafiło do szpitala. Przez kilkadziesiąt minut droga w tym miejscu była zablokowana.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Do innego wypadku z udziałem autobusu doszło w minioną sobotę około godziny 11:30 na ul. Powstańców Śląskich. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący autobusem komunikacji miejskiej zbliżając się do skrzyżowania, z ulicą Malinową został zmuszony do gwałtownego hamowania, gdyż pojazd osobowy, który wyjechał z ulicy Malinowej, na ulicę Powstańców Śląskich wymusił pierwszeństwo przejazdu. W wyniku hamowania 72-letnia pasażerka, stojąc przy drzwiach, wywróciła się. Na miejsce przybył Zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał kobietę do szpitala. Kobieta doznała urazu złamania prawej nogi.

fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.