reklama

DWA ZDARZENIA DROGOWE Z UDZIAŁEM ROWERZYSTÓW

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 8:00 na ulicy Kłokocińskiej 2 Żorach podczas wyprzedzania przez samochód rowerzysty. Podczas tego manewru, kierujący rowerem 13-latek odbił kierownicą i uderzył w bok samochodu osobowego marki Skoda kierowanego przez 31-letnią mieszkankę Żor. Jak wynika z relacji uczestników zdarzenia, rowerzysta miał w uszach słuchawki, które mogły utrudnić mu obserwację otoczenia, a kierująca mogła nie zachować odpowiedniej odległości przy wyprzedzaniu.

 

Do kolejnego zdarzenia mundurowi zostali wezwani po godzinie 17:00 na ulicę Rybnicką w Żorach, gdzie miało dojść do potrącenia cyklisty. Po przyjeździe na miejsce okazało się, iż 12-letni rowerzysta, przejeżdżając przez oznakowane przejście dla pieszych, uderzył w bok forda, kierowanego przez 28-letniego żorzanina.

Aktualnie mundurowi ustalają przebieg ww. zdarzeń. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń, a wszystko skończyło się na potłuczeniach i zadrapaniach.

Fot. KMP w Żorach

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.