reklama

DWIE OSOBY POSZKODOWANE W WYPADKU NA ALEI JANA PAWŁA II W ŻORACH

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj około godziny 21:50 na al. Jana Pawła II w Żorach.

Jak wstępnie ustalili policjanci żorskiej drogówki na wysokości numeru 54 zderzyły się trzy pojazdy osobowe. Do zdarzenia doprowadził mężczyzna prowadzący Hondę Accord, który jadąc al. Jana Pawła od strony Jastrzębia postanowił skręcić w lewo na parking. Niestety nie zauważył on jadącego z naprzeciwka Volkswagena Polo i doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia obu pojazdów. Siła uderzenia była tak duża, że obracająca się Honda uderzyła w oczekujący na włączenie się do ruchu pojazd Opel Astra.

Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe. Niestety w tym zdarzeniu dwie osoby podróżujące Volkswagenem zostały poszkodowane i trafiły do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Obrażenia jakich doznały kwalifikują zdarzenie jako wypadek drogowy (obrażenia powyżej 7 dni m. in. złamanie palca). Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Droga w miejscu zdarzenia drogowego była zablokowana ponad 3 godziny. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację, a sprawa znajdzie swój finał w Sądzie. Wszystkie pojazdy ze względu na uszkodzenia zostały zabezpieczone i zabrane z miejsca zdarzenia przez Pomoc Drogową.

fot. własne

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.