reklama

GROŹNE DACHOWANIE W POŁOMII – KIERUJĄCY NIETRZEŹWY I Z ZAKAZEM

Do zdarzenia doszło w Połomii, w sobotę, 24 września br. Około godz. 17.10 wodzisławska Policja została powiadomiona o pojeździe, który wypadł z drogi.

Według zgłoszenia, w samochodzie tym miał być zakleszczony mężczyzna. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący oplem 43-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, jadąc ulicą Centralną w kierunku Jastrzębia, na łuku drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, czym doprowadził do kilkukrotnego wywrócenia się pojazdu na pole uprawne. 43-latek podróżował sam, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Ponadto okazało się, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna został przetransportowany do Szpitala Miejskiego w Wodzisławiu Śląskim z podejrzeniem urazu wielonarządowego, podejrzeniem złamania lewej nogi i ogólnymi potłuczeniami ciała.

Odpowie teraz za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej i niestosowanie się do zakazu sądowego. Grozi mu 5 lat więzienia.

Fot. KPP w Wodzisławiu Śląskim

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.