reklama

GROŹNE ZDARZENIE NA RYBNICKIEJ

W poniedziałek 16 sierpnia około godziny 20:30 doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ul. Rybnickiej z ul. Gagarina i ul. Pochwacie.

Jak wstępnie udało się ustalić, zderzyły się tam osobowy Peugeot oraz ciężarowe Volvo. Zawinił kierujący osobówką. 41-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, który wyjeżdżając z ul. Gagarina nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu ul. Rybnicką w kierunku Gogołowy pojazdowi ciężarowemu. Samochód osobowy uderzył w bok ciągnika siodłowego. Siła uderzenia była tak duża, że oba pojazdy wylądowały poza drogą.

Na miejscu interweniowały 2 zastępy Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz patrol Wydziału Ruchu Drogowego jastrzębskiej komendy. Policjanci przeprowadzili czynności pod kątem wypadku drogowego. Jednak wszystko wskazuje na to, że obrażenia obu kierowców nie są poważne i sprawa może zakończyć się mandatem dla kierowcy Peugeota.

Utrudnienia w miejscu zdarzenia drogowego trwały blisko 4 godziny, a przez większość czasu ul. Rybnicka była zablokowana na odcinku od ul. Pochwacie do ul. Długiej. Na miejsce przyjechał specjalistyczny holownik, który wyciągnął rozbitą ciężarówkę na drogę i odholował pojazd.

fot. własne

 

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.