reklama

KOLEJNY ETAP REMONTU SKRZYŻOWANIA NA PODHALAŃSKIEJ

28 lutego zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na Podhalańskiej.

Zostanie wyłączony z ruchu fragment tej ulicy – od ronda Ruptawskiego do skrzyżowania z ulicą Mazowiecką. Objazd będzie prowadzony ulicami Cieszyńską, Małopolską i Mazowiecką. Zmiany obowiązywać będą do końca kwietnia br.

Przypomnijmy, że głównym założeniem tej inwestycji jest wykonanie dodatkowego, czwartego wlotu od strony południowej, który umożliwi dojazd do nowo powstającego centrum handlowo-usługowego.

Na zjeździe zaprojektowano dwie jezdnie o szerokości 4 i 6 metrów. Zostaną one oddzielone od siebie wyspą rozdzielczą. Jednocześnie zaprojektowano przebudowę wyspy w ciągu ulicy Podhalańskiej oraz dodatkowe pasy ruchu w jej ciągu. Rozbudowa z przebudową ulicy Podhalańskiej podyktowana jest koniecznością poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz zapewnienia prawidłowej obsługi komunikacyjnej wszystkich wlotów wraz z wlotem projektowanym, istniejącego skrzyżowania.

Przypomnijmy, że przy przebudowywanym skrzyżowaniu powstaje park handlowy o powierzchni 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. Każdy ze sklepów będzie miał osobne wejście.

Przebudowę skrzyżowania finansuje inwestor.

fot. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.