reklama

MAJĄC 1.5 PROMILA DOPROWADZIŁ DO KOLIZJI

Wczoraj około południa doszło do zdarzenia drogowego. Jak się okazało, kierujący renault w Pielgrzymowicach zjechał na przeciwny pas i uderzył w jadący z naprzeciwka samochód, po czym odjechał z miejsca.

Kierowca poszkodowanej osobówki zawrócił i pojechał za nim, styl jazdy wskazywał, iż uciekający może być nietrzeźwy. W pewnym momencie kierowca opla wykorzystał dogodny moment i wyprzedził renault w celu uniemożliwienia mu dalszej ucieczki, wówczas doszło do kolejnego uderzenia w opla.

Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że za kierownicą renault siedział 57-letni jastrzębianin. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, ponadto kierowca miał już 2012 roku zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz polisy OC.

57-latek ze swojego zachowania już wkrótce będzie się tłumaczył przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

fot. własne oraz KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.