reklama

NIETRZEŹWA 66-LATKA UDERZYŁA W ZAPARKOWANY POJAZD I POSZŁA DO DOMU

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ulicy Jarzębinowej około godziny 19.50. Jak ustalili policjanci kobieta ruszyła z parkingu samochodem i kiedy cofała uderzyła w inny pojazd, w którym przebywała pasażerka. Według relacji świadków kierująca 66-latka wcale nie zamierzała wyjść z samochodu i próbowała odjechać, dlatego też udaremnili jej plan wyciągając ze stacyjki kluczyki.

W międzyczasie ze sklepu wyszedł właściciel uszkodzonego samochodu i zaczął rozmawiać z 66-latką, wówczas to wyczuł od niej silną woń alkoholu. Gdy powiadomił policjantów i oczekiwał na ich przyjazd wraz ze świadkami ta odwróciła się i poszła do domu.

Policjanci ustalili adres zamieszkania kobiety i zapukali do jej drzwi. Następnie potwierdzili, że faktycznie prowadziła samochód i doprowadziła do uszkodzenia innego. Poddali 66-latkę badaniu na alkomacie, który wykazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia powtórnego badania od kobiety została pobrana jej krew. Policjanci ustalili także, że już wcześniej wobec 66-latki żorski sąd wydał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał ją do marca 2024 roku.

fot. Policja

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.