reklama

NIETRZEŹWY 74-LATEK DOPROWADZIŁ DO KOLIZJI I ODJECHAŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA

Wczoraj około godziny 9:00 na ul. Warszawskiej doszło do zderzenia dwóch osobówek.

Wstępnie ustalono, że do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Porozumień Jastrzębskich oraz Poznańskiej. Kierujący Suzuki 74-latek jadąc ul. Porozumień Jastrzębskich w kierunku ul. Poznańskiej nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Skodą i uderzył w jego bok. Po kolizji sprawca nie zatrzymał się i odjechał. Poszkodowany 37-latek ruszył za sprawcą i udało mu się go dogonić na ul. Wrocławskiej, gdzie 74-latek zaparkował swój pojazd. Mężczyzna tłumaczył swoją ucieczkę zaplanowaną wizytą u lekarza.

Na miejsce wezwano patrol drogówki w celu rozliczenia sprawcy za spowodowanie kolizji. Podczas rutynowego w takim przypadku badania trzeźwości okazało się, że prowadzący Suzuki mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0.38 promila. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami, a o jego dalszym losie zdecyduje Sąd.

To nie koniec problemów sprawcy tego zdarzenia. 74-latek na drodze regresu ubezpieczeniowego będzie musiał zwrócić swojemu ubezpieczycielowi odszkodowanie, które zostanie wypłacone poszkodowanemu.

fot. Poszkodowany

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.