reklama

NIETRZEŹWY KIERUJĄCY SPRAWCĄ ZDARZENIA W KTÓRYM UCIERPIAŁ PIESZY

W poniedziałek 20 grudnia informowaliśmy o zdarzeniu drogowym na al. Piłsudskiego, około godziny 16:00 zderzyły się dwa pojazdy oraz został potrącony pieszy.

Jak udało się ustalić zdarzenie miało miejsce na wysokości przejścia dla pieszych w rejonie ul. Wrocławskiej (pomiędzy stacją paliw Circle K, a budyniem DOMUSu). Kierujący samochodem marki Skoda 48-latek zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Gdy pieszy był już na przejściu dla pieszych, w tył Skody uderzył pojazd marki Kia prowadzony przez 46-letniego mężczyznę. Siła uderzenia była na tyle duża, że Skoda siłą bezwładności uderzyła w pieszego.

Na miejscu po chwili zjawiły się wszystkie służby ratunkowe. Pieszy po opatrzeniu został zabrany do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że nic poważnego mu się nie stało. Z ogólnymi potłuczeniami został zwolniony do domu.

Po przebadaniu alkomatem obu kierowców okazało się, że sprawca zdarzenia kierujący Kią jest pod wpływem alkoholu. W jego organizmie było prawie 1,5 promila alkoholu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a o jego dalszym losie będzie decydował sąd.

fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.