reklama

NIETRZEŹWY PIESZY SPOWODOWAŁ ZDARZENIE DROGOWE

W miniony piątek około godziny 19:20 policjanci jastrzębskiej drogówki udali się na Moszczenicę w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie miało dojść do potrącenia pieszego. Jak ustalili na miejscu mundurowi, 20-letni kierowca pojazdu marki VW jadący ulicą Komuny Paryskiej w kierunku ulicy Ranoszka nagle zauważył mężczyznę, który wtargnął na jezdnię. Dzięki natychmiastowej reakcji kierującego, który zdążył gwałtownie „odbić” kierownicą w lewo, pieszy nie wpadł pod koła jego samochodu. W związku z tym zdarzeniem pieszy uderzył w lusterko pojazdu.

Jak wynika z ustaleń, pieszy szedł nieprawidłową-prawą stroną jedni, a następnie z uwagi na stan nietrzeźwości wtargnął na środek. Pieszy, choć było już bardzo ciemno, nie posiadał elementów odblaskowych. Jak się okazało, 59-latek był nietrzeźwy i miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście dzięki natychmiastowej reakcji kierowcy nie poniósł poważnych obrażeń ciała.

Teraz pieszy odpowie za spowodowanie kolizji przez Sądem.

Fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.