reklama

NIETRZEŹWY SENIOR DOPROWADZIŁ DO KOLIZJI NA JEDNYM Z OSIEDLI

Jastrzębscy policjanci podjęli wczoraj interwencję, wobec 71-latka, który spowodował kolizję drogową, będąc w stanie nietrzeźwości. Mający 2 promile alkoholu w organizmie kierowca toyoty cofając, uderzył w zaparkowaną osobówkę.

Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Około godziny 15:30 dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na Osiedlu Staszica na jednym z parkingów doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, że 71- letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym toyota, podczas cofania uderzył w zaparkowany pojazd renault. W wyniku tego manewru doszło do zderzenia pojazdów. Od 71-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju w trakcie interwencji wyczuwalny był alkohol. W związku z tym został poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało 2 promile w wydychanym powietrzu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 71- lakowi grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie kolizji drogowej będzie odpowiadał przed sądem.

Fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.