reklama

OPEL DACHOWAŁ NA PODHALAŃSKIEJ. KIERUJĄCY NIETRZEŹWY.

Wczoraj przed godziną 22 dyżurny KMP w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał informacje o dachowaniu samochodu osobowego na ul. Podhalańskiej. Na miejsce zostały skierowane patrole, które miały najbliżej oraz pozostałe służby ratunkowe.

Pierwszy na miejsce dotarł patrol wywiadowców, który udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Po przyjeździe patrolu Wydziału Ruchu Drogowego policjanci ustalili, że kierujący Oplem 27-latek jadąc ul. Podhalańską w kierunku ul. Arki Bożka wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i dachując uderzył w drzewa.

Po przebadaniu stanu trzeźwości kierującego wyszło na jaw, że 27-latek był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierowca w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Opel, którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych i obowiązkowej polisy OC.

Samochód został odholowany na parking strzeżony. Jastrzębianin odpowie za złamanie sądowego zakazu i prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut wcześniej na ul. Rybnickiej inny patrol Ruchu Drogowego zatrzymał nietrzeźwą kobietę. Kierująca również miała blisko 2 promile alkoholu we krwi. Kobieta już straciła prawo jazdy, a jej sprawa zajmie się Sąd. Samochód którym się poruszała również został odholowany na parking strzeżony.

fot. Własne

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.