reklama

PIJANY DOPROWADZIŁ DO KOLIZJI

Do zdarzenia drogowego doszło w niedzielę ok. godziny 18:40 na ul. Cieszyńskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Torową.

Jak udało się ustalić, do zdarzenia doprowadził kierujący Audi 46-letni mężczyzna, który jadąc ul. Cieszyńską w kierunku ul. Podhalańskiej zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący pojazd Opel Corsa, za którego kierownicą siedziała 18-letnia kobieta.

Sprawca zdarzenia tuż po kolizji podjął próbę ucieczki z miejsca, na szczęście został zatrzymany przez jednego ze świadków. Po przyjeździe na miejsce patrolu Policji i zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że w jego organizmie jest ponad 2,5 promila alkoholu.

Dzięki zdecydowanej reakcji młodej kobiety prowadzącej Opla nie doszło do czołowego zderzenia obu pojazdów. Mimo krótkiego stażu za kierownicą (prawo jazdy od około 2 tygodni) zachowała się lepiej niż nie jeden doświadczony kierowca.

Mężczyźnie prowadzącemu Audi, zatrzymano już uprawnienia do kierowania pojazdami, a o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Jego pojazd został odholowany i trafił na parking strzeżony.

fot. własne

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.