reklama

POTRĄCENIE KOBIETY NA OSIEDLU PRZYJAŹŃ

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 6:05 w rejonie skrzyul. Górniczej z ul. Bednorza.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 74-letni kierujący samochodem osobowym jadąc ulicą Górniczą, po skręceniu w ulicę Bednorza uderzył w kobietę, która przechodziła przez jezdnię. Na skutek potrącenia, jastrzębianka doznała obrażeń nogi. Przybyły na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego zabrał kobietę do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca oraz piesza byli trzeźwi. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają jastrzębscy policjanci.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych. Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy, widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie. Pamiętajmy też, że na mokrej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem — nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, może zakończyć się tragicznie. Samochodu nie można bowiem zatrzymać w miejscu.

Fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.