reklama

POTRĄCENIE NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH, KOBIETA PONIOSŁA ŚMIERĆ NA MIEJSCU

Wczoraj po godzinie 5.00 dyżurny żorskiej Policji otrzymał informację o potrąceniu pieszych na oznakowanym przejściu w rejonie skrzyżowania ulicy Północnej i Wygody w Żorach.

Jak ustalili policjanci, którzy przyjechali na miejsce wypadku, kierujący samochodem ciężarowym zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa dwóm kobietom, które weszły na pasy, by przeprowadzić swoje rowery. W tym samym czasie od strony autostrady A1 nadjechał kierujący samochodem osobowym marki Volvo, który ominął ciężarówkę i uderzył w przechodzące piesze.

W wyniku zdarzenia 38-latka została ranna i trafiła do szpitala. Niestety, dla jej 24-letniej znajomej obrażenia okazały się śmiertelne. 35-letni kierujący volvo był trzeźwy.

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym sprawcy grozi  do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. Nadesłane przez czytelnika oraz KMP w Żorach

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.