reklama

POTRĄCENIE PIESZEGO – SPRAWCA ZBIEGŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA

Policjanci zatrzymali 44-latka, który uciekł z miejsca zdarzenia. Jastrzębianin potracił starszego mężczyznę, który starał się udaremnić mu dalszą jazdę. Chwilę po zdarzeniu policjanci z drogówki zatrzymali sprawcę potrącenia i doprowadzili do jastrzębskiej komendy. Kierowca był pijany i miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz czeka go sprawa karna. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz potrącenie pieszego grozi mu kara kilku lat pozbawienia wolności.

W piątek parę minut po 13:00 dyżurny jastrzębskiej komendy został poinformowany o potrąceniu mężczyzny na jednym z parkingów przy ulicy Warszawskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie ustalili, iż starszy mężczyzna, po tym, jak jego samochód został uszkodzony, wyczuł alkohol od kierowcy renault. Trzymając za klamkę pojazdu, starał się powstrzymać go od dalszej jazdy. Jastrzębianin niestety bez skrupułów ruszył pojazdem i po przewróceniu 73-latka uciekł z miejsca zdarzenia. Starszy Pan z obrażeniami trafił do szpitala.

Namierzeniem sprawcy potrącenia zajęli się policjanci z jastrzębskiej drogówki. Świadkowie zapamiętali rejestracje, a inny patrol na mieście zauważył białego busa, który jedzie z nadmierną prędkością. Policjanci chwilę po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę w jego domu. Od mężczyzny wyczuwalna silna woń alkoholu, nie mógł ustać na nogach. Był nim 44-letni jastrzębianin. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, potrącenie pieszego oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia.

KMP Jastrzębie-Zdrój

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.