reklama

PRZEBUDOWA SKRZYŻOWANIA NA PODHALAŃSKIEJ

W najbliższym czasie ruszy przebudowa skrzyżowania ulic Podhalańskiej, Zielonej i Młyńskiej. Oczywiście jak zawsze Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój nie podaje konkretnej daty więc dowiemy się pewnie o tym jak już pracę się rozpoczną.

Na ul. Podhalańskiej podczas prac drogowych ruch ma odbywać się normalnie, zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu (która nie wiadomo jak ma wyglądać – brak informacji ze strony UM).

Po przebudowie skrzyżowania i zmianie jego obecnego kształtu na rondo, ma być bezpieczniej. Dodatkowo przebudowana na odcinku blisko 300m zostanie ul. Młyńska, a także na odcinku 100m zostanie przeprowadzona w innym miejscu. Wiąże się to z koniecznością przebudowy przepustu na Gmyrdku, a także z wycinką kilku drzew, które kolidują z inwestycją. Przebudowana zostanie również kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne.

Inwestycja będzie kosztować prawie 9 milionów złotych, w tym: 435 165,75 wynosi wkład własny miasta, a 8 268 149,16 zł pochodzi z dofinansowania w ramach Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych informuje Urząd Miasta.

Przypominamy również, że w niedalekiej przyszłości zamknięta dla ruchu zostanie ul. Warszawska na odcinku od skrzyżowania z ul. Porozumienia Jastrzębskiego do skrzyżowania z ul. Północną z uwagi na pracę drogowe z wymianą nawierzchni. Kiedy to nastąpi tego nie wiemy, informacji takiej nie można uzyskać w Urzędzie Miasta.

Fot. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.