reklama

RAJD ŚLĄSKA – UTRUDNIENIA W RUCHU

Uczestnicy najważniejszego cyklu rajdowego w naszym kraju pojawią się 10 września na trasie w Ruptawie i Bziu (przejadą również terenem sąsiednich Pielgrzymowic). Zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski, Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska oraz w Rajdowych Mistrzostwach Południa dwukrotnie pokonają jastrzębski odcinek specjalny, na którego trasie znajdą się ulice: Kępa, ks. Piotra Skargi, Borowa, Daszyńskiego, Gruntowa, Sikorskiego, Powstańców, Stroma, Jastrzębska, Niepodległości, Kłosowa, Skotnia, Spółdzielcza, Słowackiego, Spokojna.

Zawody rozpoczną się 9 września, w samym centrum Katowic. To właśnie tu, na niedawno wyremontowanej ul. Dworcowej będzie można zobaczyć wszystkie rajdówki i załogi podczas ceremonii startu. Następnie zawodnicy udadzą się na otwierający rywalizację prolog, czyli odcinek specjalny wytyczony na ulicach Katowic.

Sobota, 10 września, to ściganie na południu województwa. Trzon harmonogramu drugiego dnia imprezy to trzy odcinki specjalne wytyczone w powiatach bielskim i cieszyńskim, a także w Jastrzębiu-Zdroju. Trzy wspomniane próby będą pokonywane dwukrotnie, a pomiędzy pętlami zawodnicy odwiedzą park serwisowy w bazie rajdu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tam też kibiców i uczestników czeka ostatni, niezwykle widowiskowy akcent sobotniego etapu – Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich, czyli rywalizacja na 1,5-kilometrowym odcinku specjalnym wytyczonym na błoniach Stadionu Śląskiego.

OS Jastrzębie-Zdrój będzie przejeżdżany dwukrotnie. Starty pierwszej załogi do odcinka zaplanowano kolejno na godzinę 13:00 i 18:40. Zamknięcie dróg zapewne nastąpi 2 godziny przed startem odcinka w celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno dla kibiców jak i zawodników. Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do służb zabezpieczających trasę przejazdu.

W niedzielę, 11 września, załogi będą się ścigać na urozmaiconych odcinkach specjalnych wytyczonych w północno-wschodniej części województwa śląskiego. Są to zupełnie nowe próby, niewykorzystywane nigdy wcześniej w Rajdzie Śląska.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski to najwyższa klasa rozgrywek rajdowych w Polsce. Jego uczestnicy rywalizują o tytuły mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej, a także w poszczególnych klasach. Organizatorem cyklu jest Polski Związek Motorowy. Kalendarz mistrzostw składa się z kilku rund (rajdów) organizowanych przez miejscowe automobilkluby. Na sezon 2022 zaplanowano dziewięć rajdów, w tym dwa rozgrywane poza granicami kraju (Litwa i Słowacja). Sześć rund to rajdy asfaltowe, a trzy to zawody rozgrywane na szutrowych odcinkach specjalnych.

Rajd Śląska 2022 zwieńczy ceremonia wręczenia pucharów, w niedzielny wieczór na Stadionie Śląskim. O tym, kto wygra zdecyduje suma czasów z 11 odcinków specjalnych o długości ponad 110 km.

Honorowy patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski oraz Prezydent Miasta Katowice, Marcin Krupa. Sponsorem głównym zawodów jest województwo śląskie.

Na stronie internetowej Rajdu Śląska znajduje się numer telefonu gdzie można uzyskać szczegółowe informacje o utrudnieniach podczas trwania rajdu +48 697 080 764.

Fot. Maciej Niechwiadowicz Rajd Śląska 2021 / materiały organizatora

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.