reklama

REMONT CHODNIKA PRZY UL. PÓŁNOCNEJ

Przebudowa chodnika, trasy rowerowej i doświetlenie przejść dla pieszych. Taki zakres robót obejmuje rozpoczęta właśnie inwestycja przy ulicy Północnej.

Stara nawierzchnia nie spełniała już swojej funkcji i od długiego czasu wołała o trochę uwagi. Po deszczu w dziurach zbierała się woda, która niemal wyłączała chodnik z użytkowania, a i bez opadów spacer tą trasą nie należał do najbezpieczniejszych. Oświetlone w należyty sposób mają też zostać przejścia dla pieszych, które kłopotliwe do tej pory są dla wielu – zarówno kierujących pojazdami, jak i dla samych pieszych. Ponadto rowerzyści zmuszeni byli do korzystania z jezdni, która zwłaszcza w ostatnich latach jest już mocno obciążona ruchem samochodów – po zakończeniu przebudowy także dla nich podróż będzie bezpieczniejsza dzięki nowej ścieżce rowerowej. Oba ciągi będą miały po 2 metry szerokości.

– Ta inwestycja jest pokłosiem konsekwentnie przez nas realizowanej polityki poprawy bezpieczeństwa na drogach. Nie ukrywam,  że systematycznie też rozbudowujemy sieć ścieżek i tras rowerowych

– mówi prezydent Anna Hetman.

Cała inwestycja kosztuje 310 tysięcy zł.

fot. Izabela Grela – UM Jastrzębie-Zdrój

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.