reklama

REMONT ULICY JAGIEŁŁY

Z myślą o bezpieczeństwie kierowców, rowerzystów i pieszych rusza gruntowna modernizacja ulicy Jagiełły. Całkowicie zostanie przebudowana nawierzchnia drogi o długości ponad kilometra, od skrzyżowania ulicy Jagiełły z aleją Jana Pawła II do skrzyżowania ulicy Jagiełły z ulicami Chlebową i Kusocińskiego.

Ruch na remontowanej ulicy będzie zachowany – bez zamknięcia drogi i wyznaczania objazdów.

Wzdłuż drogi od skrzyżowania z aleją Jana Pawła II po stronie ogródków działkowych pojawi się chodnik oraz jednokierunkowa ścieżka rowerowa. Na wlocie do alei Jana Pawła II powstanie przejazd dla rowerów. Parking przy Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Słonecznik” zostanie rozbudowany, zmieni się tam sposób parkowania, przez co pojawią się dodatkowe miejsca – łącznie będzie tam 20 miejsc parkingowych. Przejście dla pieszych przy wjeździe w ulicę Heleny Marusarzówny zostanie przesunięte na drugą stronę skrzyżowania, tu także zostanie przeniesiony przystanek autobusowy. Na skrzyżowaniu z ulicą Bronisława Czecha pojawi się nowe przejście dla pieszych, umożliwiające bezpieczne poruszanie się w szczególności użytkownikom pobliskich garaży. Na skrzyżowaniu z ulicami Chlebową i Janusza Kusocińskiego zaprojektowano połączone przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów. Dodatkowo trzy przejścia dla pieszych zostaną doświetlone.

Wartość inwestycji to blisko 3 mln złotych, an realizację tego przedsięwzięcia miasto pozyskało częściowo środki, w wysokości niespełna 1,4 mln w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Fot. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.