reklama

SKASOWAŁ LATARNIĘ – NIE MIAŁ PRAWA JAZDY

W nocy z soboty na niedzielę o godzinie 2:35 doszło do zdarzenia drogowego na ul. Turystycznej.

Jak wynikało ze zgłoszenia jakie otrzymał dyżurny KMP w Jastrzębiu-Zdroju na ul. Turystycznej na wysokości marketu Biedronka miało dojść do kolizji z udziałem dwóch pojazdów, gdzie jeden z nich miał odjechać z miejsca zdarzenia. W miejscu kolizji po kilku minutach zjawiły się wszystkie służby ratunkowe.

Interweniujący na miejscu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nie potwierdzili informacji o udziale drugiego pojazdu w zdarzeniu. Jak ustalili, kierujący samochodem osobowym marki Mitsubishi 26-latek, z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w latarnię przewracając ją. Okazało się, że 26-letni kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd był udostępniony przez właściciela, który nie był świadomy tego faktu. Właściciel pojazdu został ukarany mandatem karnym za udostępnienie pojazdu osobie bez odpowiednich uprawnień. Samochód był oklejony reklamą firmy taksówkarskiej, ale nie był wykorzystywany jako taksówka.

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji drogowej, ale to nie koniec jego problemów. Za jazdę bez uprawnień będzie tłumaczył się przed sądem. Ubezpieczalnia zapewne wypłaci odszkodowanie za uszkodzoną latarnię, ale na drodze regresu będzie dochodzić zwrotu wypłaconej kwoty od sprawcy zdarzenia.

fot. własne

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.