reklama

ŚMIERTELNY WYPADEK NA WIŚLANCE W PAWŁOWICACH

Do zdarzenia drogowego doszło dzisiaj, około godziny 11:00 na DK81 w Pawłowicach. Na wysokości salonu meblowego PIK (45km) w kierunku Skoczowa zderzyły się samochód osobowy i autobus.

Jak wstępnie udało się ustalić kierujący Autobusem jadąc w kierunku Katowic z nieznanych na tą chwilę przyczyn na wysokości ul. Myśliwskiej zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem osobowym. Oba pojazdy wypadły z drogi, a osobówka dodatkowo uderzyła w drzewo.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano wszystkie służby ratunkowe z uwagi na dużą liczbę osób poszkodowanych. Dwie osoby podróżujące Volkswagenem były reanimowane. Mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do Szpitala. Pasażerki samochodu niestety nie udało się uratować. Autobusem podróżowało 17 osób, jak informuje KPP Pszczyna, cztery z nich zostały poszkodowane.

W chwili pisania artykułu (g. 13:40) DK81 w kierunku Skoczowa jest nadal zablokowana, w miejscu wypadku trwają czynności dochodzeniowo śledcze pod nadzorem prokuratora. Objazd dla pojazdów poruszających się w kierunku Skoczowa wyznaczono przez DW938. Na pasie w kierunku Katowic ruch odbywa się jednym pasem.

Artykuł będzie aktualizowany w miarę napływania nowych informacji.

fot. własne

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.