reklama

WITCZAKA JEST JUŻ OTWARTA DLA RUCHU

Witczaka już jest dostępna dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju przed majówką, a dokładniej od dziś, 27 kwietnia. Modernizacja tej drogi miała pierwotnie zakończyć się 15 sierpnia, ale zakończyła się szybciej, dzięki zaangażowaniu inwestora, wykonawcy oraz sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Prace budowlane przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa na drodze, a także poprawiły estetykę okolicy. Droga wcześniej była dość stroma, co powodowało problemy dla kierowców i uczniów szkół jazdy. Jednak teraz, po gruntownej rekonstrukcji, bezpieczeństwo zostało poprawione, a widoczność jest lepsza.

Modernizacja obejmowała również budowę nowoczesnego chodnika z oświetleniem oraz budowę dwóch dużych parkingów o łącznej powierzchni 830m2. To bardzo dobre rozwiązanie dla miłośników kąpieli, którzy korzystają z Kąpieliska „Zdrój”, a także dla odwiedzających Park Zdrojowy – dawną Perłę Śląskich Uzdrowisk. Teraz, dzięki nowym parkingom, można zostawić samochód i udać się na spacer parkowymi alejami.

Skrócenie czasu realizacji inwestycji stało się możliwe dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, szybszej niż planowanej realizacji sieci ciepłowniczych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz zaangażowaniu dodatkowych mocy przerobowych na realizowanym zadaniu.

Ulica Witczaka to jedna z najchętniej odwiedzanych dróg w Jastrzębiu-Zdroju, prowadząca m.in. do całego kompleksu pouzdrowiskowego, co czyni ją ważnym elementem infrastruktury miasta. Po skończeniu modernizacji, Ulica Witczaka jest teraz bezpieczniejsza i bardziej funkcjonalna dla wszystkich mieszkańców.

Inwestycja ta kosztowała 8 382 301,76 zł brutto i została dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład” Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 5 000 000,00 zł.

Fot. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.