reklama

WYPADEK AUTOBUSU NA PSZCZYŃSKIEJ. W AKCJI DWA ŚMIGŁOWCE LPR.

Do zdarzenia drogowego doszło na ul. Pszczyńskiej na wysokości posesji nr 290 (w rejonie skrzyżowania z ul. Korfantego). Z uwagi na zgłoszenie wypadku masowego na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe, w tym dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak wstępnie ustalili policjanci z jastrzębskiej drogówki, kierujący Autobusem Komunikacji Miejskiej zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie z drogi i uderzył w drzewo.

Na miejsce przybyło kilka zastępów Straży Pożarnej. Kilka Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Ratownicy zajęli się poszkodowanymi, a policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku.

W wypadku 9 osób zostało rannych. Zostali oni przewiezieni do okolicznych szpitali. Dwie osoby z najpoważniejszymi obrażeniami przetransportowano śmigłowcami LPR. 4-letnie dziecko, po przebadaniu w karetce na miejscu zostało zwolnione do domu z uwagi na brak konieczności hospitalizacji.

Na miejscu wypadku trwają czynności Policji pod nadzorem prokuratora. Droga jest nadal zablokowana i taki stan rzeczy może potrwać nawet do godziny 14. Aktualnie trwa usuwanie rozbitego pojazdu przez pracowników Pomocy Drogowej.

Na miejscu interweniowało łącznie 10 zastępów Straży Pożarnej zarówno Państwowej jak i Ochotniczej (OSP Jastrzębie-Górne oraz OSP Ruptawa). 7 karetek i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ze strony Policji w akcje zaangażowanych było kilka patroli, które pomagały w kierowaniu ruchem oraz obsługiwały zdarzenie drogowe.

Na chwilę obecną nie są znane dokładne przyczyny wypadku drogowego, te wyjaśni policyjne śledztwo. Najprawdopodobniej kierowca autobusu stracił przytomność.

Fot. Własne

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.