reklama

WYPADEK NA WIEJSKIEJ – KIERUJĄCY BYŁ NIETRZEŹWY

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około 22.00 na ulicy Wiejskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uderzeniu przez samochód osobowy w drzewo. Natychmiast skierował na miejsce policjantów.

Mundurowi ustalili, że kierujący jadąc ulicą Wiejską, w kierunku ulicy Ranoszka stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo, a następnie w wyniku uderzenia pojazd odwrócił się, zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym zjechał do rowu. W wyniku zdarzenia 23-letni pasażer toyoty ze złamaną prawą noga trafił do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało u 19-latka ponad promil alkoholu w organizmie. Na domiar tego kierował bez wymaganych uprawnień. Kierowca tłumaczył się, iż to on wypił mniej alkoholu od kolegi, dobrze się czuł, więc to on zdecydował się na jazdę za kierownicą pojazdu. Pasażer siedzący obok to właściciel osobówki.

19-latek odpowie przez Sądem za kierowanie bez wymaganych uprawnień, spowodowanie wypadku drogowego oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Fot. nadesłane przez czytelnika

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.