reklama

ZDERZENIE DWÓCH ROWERZYSTÓW NA 1 MAJA

Policjanci wyjaśniają okoliczności nietypowego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy 1 Maja w Jastrzębiu-Zdroju. W wyniku zderzenia na kontrapasie rowerowym jeden z uczestników trafił do szpitala. Apelujemy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze !

We wtorek około godziny 19.15 na ulicy 1 Maja w Jastrzębiu-Zdroju doszło do zderzenia dwóch rowerzystów.

Zdarzenie miało miejsce na kontrapasie rowerowym, którym kierujący poruszali się w przeciwnych kierunkach. Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego, dwóch rowerzystów zderzyło się w trakcie jazdy. 58-latek nie był świadomy, iż znajduje się na kontrapasie rowerowym, myślał, że korzysta z drogi dla rowerów, gdzie ruch odbywa się w tym samym kierunku, co ruch pojazdów. Rowerzysta natomiast korzystał z kontapasa rowerowego, gdzie ruch rowerzystów dozwolony jest tylko w kierunku przeciwnym do ruchu pojazdów. 69-latek ze złamanym nosem oraz kością żuchwy trafił do szpitala.

Przypominamy:
Kontrapas rowerowy – wydzielony pas jezdni, ulicy jednokierunkowej, przeznaczony dla ruchu określonej kategorii pojazdów (na przykład rowerów lub autobusów) w kierunku przeciwnym do obowiązującego pozostałe pojazdy.
Kontrapasy rowerowe z założenia wyznacza się jedynie na jezdniach jednokierunkowych.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.