reklama

16-LATEK UCIEKAŁ GOLFEM PRZED POLICJĄ

W sobotę około godziny 20:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju w trakcie pełnienia służby na ulicy Warszawskiej, zauważyli kierującego samochodem osobowym, który na skrzyżowaniu z ulicą Północną, na ich widok, zamiast skręcić w prawo, tak jak wskazywał to włączony w samochodzie kierunkowskaz, skręcił w lewo w ulicę Nepomucena. Policjanci, mając podejrzenie, że kierujący może być, pod wpływem alkoholu od razu postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

Mundurowi od razu ruszyli za nim. Na widok sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Jazda kierowcy była bardzo niebezpieczna. W pewnym momencie udało się stróżom prawa wyprzedzić golfa i zajechać mu drogę.

Kierowcą okazał się 16-latek, który nie miał prawa jazdy. Samochód, którym jechał, zabrał swojemu szefowi bez jego zgody. W pojeździe znajdowała się także 15-letnia jastrzębianka.

Młody mężczyzna trafił pod opiekę rodziców. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.