reklama

8 NIETRZEŹWYYCH KIEROWCÓW WPADŁO PODCZAS WCZORAJSZEJ AKCJI „TRZEŹWY PORANEK”

Zatrzymanych 8-miu nietrzeźwych kierowców, to efekt wczorajszej akcji jastrzębskiej drogówki. Działania były prowadzone od wczesnych godzin rannych i miały na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej ilości pijanych kierowców.

Osoby, które wsiadają za kółko, po spożyciu alkoholu nie odstraszają ani grożące im kary pozbawienia wolności, ani wysokie kary pieniężne. Wczorajszy poranek pokazał, że kontrole drogówki pod kątem badania trzeźwości kierowców są jak najbardziej wskazane.

Działania rozpoczęły się wczoraj wczesnym rankiem i trwały przez kilka godzin. Podczas tej akcji na ulicach Jastrzębia-Zdroju mundurowi ujawnili 8 osób, które jednak zdecydowały się prowadzić pojazd po wcześniej spożytym alkoholu.

Rekordzista został zatrzymany do kontroli na ul. Długiej. 36-letni mężczyzna, widząc patrol ruchu drogowego, zjechał vw na pobocze, tłumaczył się, iż nie posiada uprawnień. Po przebadaniu okazało się, że to nie jedyny powód, dlaczego jastrzębianin chciał uniknąć kontroli drogowej, miał 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejni nietrzeźwi zostali zatrzymani na ulicy Reja, Węglowej, Stodoły, Połomskiej, Powstańców Śląskich i Cichej.

Czterech kierowców będzie odpowiadało za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie.

fot. Archiwum KMP

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.