reklama

PRZEDŁUŻENIE ZAKAZU PROWADZENIA POJAZDÓW DO 6 MIESIĘCY

Mężczyzna, który kierował samochodem pomimo braku uprawnień w 3-miesięcznym okresie zakazu, został zatrzymany przez policjantów jastrzębskiej drogówki. Kierujący utracił swoje uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zakaz prowadzenia pojazdów zostanie wydłużony do 6 miesięcy. 

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali wczoraj około godziny 8.00 na Bziu kierującego fordem do kontroli drogowej. W trakcie kontroli okazało się jednak, że ma coś do ukrycia. Policjanci po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach ustalili, że 45-letni kierujący w czerwcu 2021 roku czasowo utracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, gdyż przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Wtedy zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy. W tym czasie kierujący nie ma prawa, aby kierować samochodem. Niestety mieszkaniec naszego miasta zlekceważył obowiązujący go zakaz i wsiadł za kierownicę. Okres obowiązującego zakazu zostanie wydłużony do 6 miesięcy.

Jeżeli kolejnym razem kierujący złamie zakaz, to musi liczyć się już z cofnięciem uprawnień do kierowania pojazdami. Jego przywrócenie będzie wiązało się z koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.