reklama

CZTERECH KIEROWCÓW POD WPŁYWEM ALKOHOLU WPADŁO W PONIEDZIAŁEK

Osoby, które wsiadają za kółko, po spożyciu alkoholu nie odstraszają ani grożące im kary pozbawienia wolności, ani wysokie kary pieniężne. Wczorajszy poranek pokazał, że kontrole drogówki pod kątem badania trzeźwości kierowców są jak najbardziej wskazane.

Działania rozpoczęły się wczoraj wczesnym rankiem i trwały przez kilka godzin. Podczas tej akcji na ulicach Jastrzębia-Zdroju mundurowi ujawnili 4 osoby, które jednak zdecydowały się prowadzić pojazd po wcześniej spożytym alkoholu.

Pierwszy kierowca został zatrzymany na ulicy Połomskiej o godzinie 5:05.Był to mężczyzna, 37-letni kierujący motorowerem, badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi nietrzeźwy został zatrzymany na ulicy Węglowej o godzinie 5.30, po przebadaniu okazało się, że 40-latek ma 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny kierowca także został zatrzymany na ulicy Połomskiej. Kierowca hyundaia na widok mundurowych zawrócił, co od razu wydało się podejrzane mundurowym. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila. Ostatni nietrzeźwy został zatrzymany o godzinie 7.10 na ulicy Nepomucena. 45-letni kierowca mercedesa miał 0,26 promila w wydychanym powietrzu.

Trzech kierowców będzie odpowiadało za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeden odpowie za wykroczenie.

Fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.