reklama

CZTERECH NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW ZATRZYMANO W PONIEDZIAŁEK

Osoby, które wsiadają za kółko, po spożyciu alkoholu nie odstraszają ani grożące im kary pozbawienia wolności, ani wysokie kary pieniężne. Wczorajszy poranek pokazał, że kontrole drogówki pod kątem badania trzeźwości kierowców są jak najbardziej wskazane.

Działania rozpoczęły się wczoraj wczesnym rankiem i trwały przez kilka godzin. Podczas tej akcji na ulicach Jastrzębia-Zdroju mundurowi ujawnili 4 osoby, które jednak zdecydowały się prowadzić pojazd po wcześniej spożytym alkoholu.

Pierwszy kierowca został zatrzymany na ulicy Węglowej oraz Reja o godzinie 5:30. W pierwszym przypadku był to 56-letni mężczyzna, kierujący BMW, badanie alkomatem wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi nietrzeźwy to 35-letni jastrzębianin. Po przebadaniu okazało się, że kierowca volvo ma 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny kierowca został zatrzymany na ulicy Połomskiej. 50-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego kierował nissanem. Badanie alkomatem wykazało 0,4 promila. Ostatni nietrzeźwy został zatrzymany o godzinie 5:45 na także na ulicy Węglowej. 36-letni kierowca audi miał 0,32 promila w wydychanym powietrzu. Niestety kierowca ten nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości, w 2017 roku zostało mu zabrane prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Wszyscy kierowcy będą odpowiadali za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.