reklama

CZTERECH NIETRZEŹWYCH ROWERZYSTÓW ZATRZYMALI ŻORSCY MUNDUROWI

O tym, jak ważna jest koncentracja podczas prowadzenia pojazdów, wie z pewnością każdy użytkownik dróg. Alkohol z pewnością spowalnia percepcję i szybkość reakcji, co może być kluczowym przy zapobieganiu zdarzeniom drogowym.

Mając na względzie bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, żorscy policjanci stale kontrolują trzeźwość kierujących jednośladami, gdyż to również oni przemieszczają po ciągach, z których korzystają piesi.

Od piątku do niedzieli żorscy mundurowi ujawnili aż 4 nietrzeźwych kierujących rowerami.

Pierwszego z nich już w piątek po godzinie 19:00 na ulicy Gwarków – 56-latek z Żor miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kolejnych 2 w ręce mundurowych wpadło kolejnego dnia: o 16:00 na ulicy Sosnowej 58-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego z 2 promilami, a chwilę później na ulicy Wysokiej 66-letni żorzanin z wynikiem ponad 1 promila w organizmie. „Peleton” zamknął w niedzielę, o godzinie 16:00 na ulicy Osińskiej zamknął 49-letni żorzanin z wynikiem dużo ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami w wysokości 2500 zł.

Fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.