reklama

CZTERECH NIETRZEŹWYCH WPADŁO PODCZAS WCZORAJSZEJ AKCJI

Zatrzymanych 4 nietrzeźwych kierowców, to efekt wczorajszej akcji jastrzębskiej drogówki. Działania były prowadzone od wczesnych godzin rannych i miały na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej ilości pijanych kierowców. 

Osoby, które wsiadają za kółko, po spożyciu alkoholu nie odstraszają ani grożące im kary pozbawienia wolności, ani wysokie kary pieniężne. Wczorajszy poranek pokazał, że kontrole drogówki pod kątem badania trzeźwości kierowców są jak najbardziej wskazane. Działania rozpoczęły się wczoraj wczesnym rankiem i trwały przez kilka godzin. Podczas tej akcji na ulicach Jastrzębia-Zdroju mundurowi ujawnili 4 osoby, które jednak zdecydowały się prowadzić pojazd po wcześniej spożytym alkoholu.

Pierwszy kierowca został zatrzymany na ulicy Węglowej o godzinie 5.37. Mężczyzna kierował samochodem osobowym, badanie alkomatem wykazało 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Drugi nietrzeźwy został zatrzymany na ulicy Reja o godzinie 5.45, po przebadaniu okazało się, że 39-latek ma ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny kierowca tym razem po użyciu alkoholu został zatrzymany także na ulicy Reja około godziny 5.40, badanie alkomatem wykazało ponad 0,3 promila. Ostatni nietrzeźwy został zatrzymany o godzinie 7.15 na ulicy Połomskiej. 58-letni kierowca hondy miał 0,5 promila w wydychanym powietrzu.

Trzech kierowców będzie odpowiadało za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeden odpowie za wykroczenie.

fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.