reklama

DWIE OSOBY ZATRZYMANE Z AKTYWNYM ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW

Jastrzębscy policjanci nieustannie w trakcie patrolowania miasta kontrolują kierujących pojazdami, którzy popełniają wykroczenia drogowe. Dzięki takim właśnie kontrolom, mundurowi zakończyli podróż mieszkańców Jastrzębia, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę.

Na ul. Heleny Marusarzówny parol wywiadowców, zauważył kierującego mazdą, który najprawdopodobniej ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Został on zatrzymany. Podczas kontroli okazało się, że jest to mieszkaniec jastrzębia, który nie powinien wsiąść za kierownicę samochodu, gdyż sąd wydał decyzję o zakazie prowadzenia przez niego pojazdów. Po dokonanym sprawdzeniu samochód został odholowany na parking strzeżony. Mundurowi sporządzili notatkę z przestępstwa naruszenia zakazu wydanego przez sąd. Ten sam pojazd gościł już w jednym z artykułów na naszej stronie – link tutaj.

Natomiast na ul. Pszczyńskiej  patrol ruchu drogowego, zauważył pojazd marki renault, który nosił wyraźne powierzchowne uszkodzenia, w związku z czym został zatrzymany. W trakcie kontroli drogowej samochodu osobowego okazało się, że 29-latka, kieruje pojazdem pomimo 2-letniego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po dokonanym sprawdzeniu samochód został przekazany osobie wskazanej. Mundurowi również i w tym przypadku sporządzili stosowną dokumentację z przestępstwa naruszenia zakazu wydanego przez sąd.

Zarówno kobiecie jak i mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, o wysokości kary oraz dalszym ich losie będzie decydował sąd.

fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.