reklama

DWÓCH KIEROWCÓW Z ZARZUTAMI KORUPCYJNYMI

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany do kontroli w piątek przed 20.00 na ulicy Kłokocińskiej w Żorach. Po przebadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że 69-latek prowadził swojego osobowego mercedesa z prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kiedy dowiedział się, jakie czekają go konsekwencje, zaproponował policjantom 2000 złotych za „zapomnienie” o całej sprawie.

Drugim kierującym, którego historia miała podobny przebieg, okazał się 38-letni motorowerzysta, który do kontroli zatrzymany został na ulicy Strażackiej w Żorach w sobotę około 20.00. Uwagę stróżów prawa zwrócił już od pierwszej chwili, gdyż kierował pojazdem bez wymaganego przepisami kasku bezpieczeństwa. Gdy po przebadaniu przez kontrolujących okazało się, że ma on 1,5 promila alkoholu w organizmie, zaproponował mundurowym 3000 złotych za uniknięcie odpowiedzialności. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że prawo jazdy zostało mu już zatrzymane 5 lat temu.

Nietrzeźwi kierujący, którzy zaoferowali łapówkę za „przymknięcie oka”, przyznali się już przed prokuratorem do zarzucanych czynów. Grozi im za to kara nawet do 8 lat więzienia.

Fot. KMP w Żorach

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.