reklama

DWÓCH NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW ZATRZYMALI ŻORSCY POLICJANCI

Pierwszy zatrzymany został do kontroli na ulicy Stodolnej. Kierujący samochodem osobowym marki Audi 30-letni mieszkaniec Żor już na pierwszy „rzut oka” wyglądał podejrzanie.

Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny silny zapach alkoholu, wypowiadał się również w bełkotliwy sposób. Badanie za zawartość alkoholu potwierdziły wcześniejsze podejrzenia, gdyż prowadził swój samochód z prawie 2,5 promila w organizmie.

Kolejny kierujący zatrzymany został na ulicy Skrzeczkowickiej. Tym razem mundurowi do kontroli zatrzymali rowerzystę, którego zachowanie i tor jazdy odbiegał od przyjętych standardów poruszania się po drogach. Po przebadaniu okazało się, że ma w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz liczne kary finansowe. W przypadku rowerzysty jest to mandat karny w wysokości 2500 zł.

Fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.