reklama

DWOJE NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW ZATRZYMANYCH DZIĘKI REAKCJI ŚWIADKA

W sobotę około godziny 18:00 oficer dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał zgłoszenie od świadka o podejrzanym zachowaniu kierującej golfem.

Po zatrzymaniu pojazdu na alei Jana Pawła II, na miejscu kierowcy siedział już 30-letni mężczyzna, a kobieta, która miała być kierującą, siedziała na miejscu pasażera. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy i pasażerki. Wynik badania wykazał, iż 30-latek miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu, a 21-letnia kobieta, która przez cały czas była bardzo agresywna i wulgarna „wydmuchała” ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W pojeździe zabezpieczono także środki narkotyczne. Pojazd golf był niedopuszczony do ruchu z powodu braku badań technicznych pojazdu oraz niesprawnego układu wydechowego. Mężczyzna miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami, a kobieta aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W toku czynności procesowych okazało się, że podczas jazdy zmieniali się za kierownicą i teraz obaj usłyszeli już zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego, będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi im kilka lat pozbawienia wolności.

Niewykluczone, że powiadomienie mundurowych pozwoliło uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych.

Fot. Archiwum KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.