reklama

DZIAŁANIA BEZPIECZNY PIESZY

Jastrzębscy policjanci, prowadzą dzisiaj na terenie naszego miasta działania „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Dziś policjanci będą kształtować świadomość kierujących i pieszych. Reagować będą wobec kierujących naruszających prawa pieszych, w szczególności na i w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Bacznie przyjrzą się kierującym nieustępującym pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych, wyprzedzaniu pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przy skręcaniu w drogę poprzeczną, przekraczania dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, niezatrzymanie się przed sygnalizatorem nadającym sygnał czerwony wraz z sygnałem w kształcie zielonej strzałki do jazdy warunkowej.

Zwrócą uwagę na przypadki nieprawidłowego parkowania pojazdów w rejonie przejść dla pieszych i jednoczesne reagowanie na wykroczenia popełniane przez pieszych. Egzekwowanie obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych. Przeprowadzenie diagnozy miejsc niebezpiecznych w obszarze pieszych pod kątem istniejących rozwiązań inżynierii drogowej. W ramach akcji, podjęcie współpracy z zarządcami dróg, samorządami i instytucjami zajmującymi się tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Realizacja wspólnych lustracji ze służbami drogowymi miejsc niebezpiecznych dla ruchu pieszego celem eliminowania występujących nieprawidłowości.

informacja: KMP JASTRZĘBIE
fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.