reklama

INTERWENCJA LPR W GOLASOWICACH – PODZIEKOWANIA ZRM Z PAWŁOWIC

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 12 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Golasowicach.

U jednego z mężczyzn przebywających na terenie placówki doszło do nagłego zatrzymania krążenia, mężczyzna upadł i nie dawał oznak życia.

Dzięki szybkiej reakcji osób przebywających w pobliżu i wezwaniu służb ratunkowych mężczyznę udało się uratować. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z okolicznych szpitali.

Wczoraj na naszą skrzynkę trafiły podziękowania od Zespołu Ratownictwa Medycznego z Pawłowic:

„Dzień dobry. Z wdzięcznością chcieliśmy zaznaczyć jak ważna i szybka jest pierwsza pomoc. Nawiązując do dzisiejszego zdarzenia w szkole w Golasowicach chcemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy temu człowiekowi. Wyszkolenie, determinacja i brak zawahania u pracowników szkoły pozwolił uratować poszkodowanemu życie – doszło do Nagłego Zatrzymania Krążenia. Karetka zawsze musi dojechać do miejsca zdarzenia, czasem nie jest to łatwe i szybkie dlatego zawsze liczy się pomoc świadków na miejscu zdarzenia. Składamy jeszcze raz serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom szkoły, którzy bez wahania pomogli przede wszystkim choremu, a potem i nam. Pozdrawiamy ZRM Pawłowice.”

My również przyłączamy się do podziękowań, a poszkodowanemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Ta sytuacja pokazuje jak ważne są szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Wydaje się czasem, że organizowane są zbyt rzadko, a niektórzy w nich uczestniczący zbyt „luźno” podchodzą do tematu.

fot. własne

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.