reklama

JECHAŁ 101 KM/H NA OGRANICZENIU DO 50 KM/H

Według obowiązujących przepisów kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób jeździ zbyt szybko.

Tym razem policjanci z jastrzębskiej drogówki zatrzymali kierowcę mercedesa, który ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze apelują o „zdjęcie nogi z gazu”.

Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego w terenie zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. 45-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn poważnych wypadków. Przy tak szybkiej jeździe nie ma czasu na reakcję, a jakiekolwiek zderzenie z innym pojazdem może nas kosztować najwyższą cenę, czyli życie nasze lub innej osoby. Warto się zastanowić nad tym i zdjąć nogę z gazu. Lepiej dojechać późno niż wcale…

 

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.