reklama

KILKU NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW WPADŁO PODCZAS MAJÓWKI

W miniony weekend na drogach naszego miasta nie było spokojnie. Policjanci jastrzębskiej drogówki odnotowali 8 zdarzeń drogowych. Zatrzymano 5 nietrzeźwych kierowców oraz 3 osoby w stanie po użyciu alkoholu.

Wczoraj po godzinie 15:00 na ul. Powstańców Śląskich kierujący Oplem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu, po czym wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać. Świadek całego zdarzenia poinformował dyżurnego Komendy Miejskiej Policji o całym zajściu i udał się za uciekającym kierowcą.

Po dotarciu na miejsce patrolu Wydziału Ruchu Drogowego, kierujący został przekazany mundurowym przez świadków. Jak wykazało badanie alkomatem, mężczyzna miał ponad 1.2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialny jastrzębianin został zatrzymany, a w trakcie jego legitymowania wyszło na jaw, że 38-latek stracił już wcześniej prawo jazdy i posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz polisy OC. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz niestosowanie się do wyroku sądu grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę około godziny 23:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy Citroena, który jedzie ul. Pszczyńską i prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd pasujący do opisu i przypuszczenia zgłaszającego okazały się słuszne. Kierujący Citroenem obywatel Mołdawii był tak nietrzeźwy, że nie był w stanie poddać się badaniu trzeźwości, a w trakcie prowadzonych czynności uciął sobie drzemkę w radiowozie. Mężczyzna został zatrzymany oraz została mu pobrana krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie. Pojazd którym się poruszał został odholowany na parking strzeżony.

fot. własne oraz nadesłane przez czytelnika

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.