reklama

KOLEJNI DWAJ NIETRZEŹWI ROWERZYŚCI UKARANI WYSOKIMI MANDATAMI

Wczoraj około godziny 9.00 jastrzębscy policjanci, patrolując ulice miasta, zauważyli na jednej z ulic w centrum miasta rowerzystę, którego tor jazdy zaniepokoił mundurowych. Po zatrzymaniu i zbadaniu okazało się, że 31-letni jastrzębianin miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta, który został zatrzymany przez jastrzębską drogówkę to 51-letni jastrzębianin. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione wykroczenia obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2,5 tysiąca złotych

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia, polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu – między 0,2 promila a 0,5 promila – oraz pod wpływem alkoholu – powyżej 0,5 promila. W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych, w drugim – 2500.

Pamiętajmy również o tym, że każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stanowi duże zagrożenie na drodze.

Fot. Archiwum KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.