reklama

MANDATY DLA DWÓCH ROWERZYSTEK

Podczas jednej z kontroli dwóch rowerzystek, jastrzębskim mundurowym na pierwszy rzut oka rzuciło się brak obowiązkowego wyposażenia rowerów, a mianowicie dzwonków.

Policjanci ruchu drogowego nałożyli na kobiety mandaty karne w wysokości po 50 złotych za brak obowiązkowego wyposażenia rowerów. W trakcie legitymowania mundurowi od kobiet wyczuli woń alkoholu, po przebadaniu okazało się, że obie znajdują się po wpływem alkoholu.

Pierwsza to 32-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego, która miała 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, za co została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych. Druga z kobiet to 39-letnia mieszkanka Rybnika, w wydychanym powietrzu miała ponad pół promila, za co została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

 

Rower powinien być wyposażony:

  • z przodu – w co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej (może być migające);
  • z tyłu – w co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz w co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej (może być migające);
  • w co najmniej jeden skutecznie działający hamulec;
  • w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

fot. Archiwum KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.